KONST / Litografier / Litografi 8033090
*
nr 803 3090
Anker Landberg
(1916-1973), Danmark
Litografi, Niels Anker Landberg, (1916-1973), Västkustmotiv, 83/120, signerad-61, motivets mått: 47x60
Anker Landberg, dansk bildkonstnär född 1916 i Præstö, Danmark, död 1973.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 28 januari 2013
kl 18:45:49
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Anker Landberg
Anker Landberg, dansk bildkonstnär född 1916 i Præstö, Danmark, död 1973.
Läs mer om Anker Landberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anker landberg danmark dansk dansk design danska danskt europa grafik litografi litografier niels anker landberg norden skandinavien västkustmotiv
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 18:57
-
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 19:16
-
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 18:54
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 19:32
-
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 18:38
-
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 18:29
*
Anker Landberg
Anker Landberg, dansk bildkonstnär född 1916 i Præstö, Danmark, död 1973.
Läs mer om Anker Landberg
nr 803 3090
Anker Landberg
(1916-1973), Danmark
Litografi, Niels Anker Landberg, (1916-1973), Västkustmotiv, 83/120, signerad-61, motivets mått: 47x60
Anker Landberg, dansk bildkonstnär född 1916 i Præstö, Danmark, död 1973.
| Följerätt | |
|---|---|
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 januari 2013 |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Anker Landberg
Anker Landberg, dansk bildkonstnär född 1916 i Præstö, Danmark, död 1973.Läs mer om Anker Landberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anker landberg danmark dansk dansk design danska danskt europa grafik litografi litografier niels anker landberg norden skandinavien västkustmotiv
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 18:57 -
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 19:16 -
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 18:54
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 19:32 -
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 18:38 -
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 18:29



